Apsilankymas Moidodyr, pamokų užrašai. Pamokos „Apsilankymas Moidodyr“ antroje jaunesniųjų grupėje santrauka. Pamokos santrauka "Pamokos iš Moidodyr"

„Apsilankymas Moidodyr“

Tikslai: Formavimas sveikas vaizdas gyvenimą, diegti asmens higienos įgūdžius.

Užduotys:

    Supažindinti mokinius su asmeninės higienos taisyklėmis.

    Įtikinti mokinius, kad reikia saugoti savo sveikatą, gerinti sveikatą, laikytis asmens higienos taisyklių.

    Ugdykite tvarkingumą, higienos įgūdžius ir valią.

Pamokos eiga.

(Pamoką lydi pristatymas)

Sveiki bičiuliai! Šiandien mūsų pamokoje prisiminsime asmeninės higienos taisykles. Kas gali pasakyti, kas yra asmeninė higiena?

Asmeninė higiena – tai rūpintis savo kūnu ir palaikyti jo švarą.

- Iš ko susideda žmogaus kūnas? Kuo padengtas mūsų kūnas?

Mokytojas kviečia vaikus apžiūrėti rankų odą. Atkreipia dėmesį į tai, kad oda yra lygi, elastinga ir gali temptis judant.

Kodėl žmogui reikia odos? Oda saugo mūsų organizmą nuo ligų. O bėgiojant, šokinėjant vaikščiojant ar kūno kultūros pamokose pasidaro karšta, ant odos atsiranda prakaito karoliukai. Ant odos visada yra plonas riebalų sluoksnis – sebumas. Jei oda ilgai neplaunama, ant jos kaupiasi riebalai ir prakaitas, kurie sulaiko dulkių ir nešvarumų daleles. Dėl to oda tampa nešvari, šiurkšti ir nustoja saugoti mūsų kūną. Nešvarus kūnas gali pakenkti jūsų sveikatai. Be to, nešvarūs, apsileidę žmonės visada yra nemalonūs kitiems. Štai kodėl odos priežiūra yra būtina kasdienė priežiūra. Ar žinote, kaip rūpintis?

Dabar aš jums skaitysiu „Pasaką apie mikrobus“.

Kažkada buvo mikrobų, kurie nešiojo įvairias ligas. Labiau už viską jie mėgo purvą. Kuo jis buvo nešvaresnis, tuo jiems buvo maloniau ir tuo jų daugėjo. Kažkas ant stalo paliko neplautas lėkštes, trupinius, duonos gabalėlius. Čia kaip musė. O ant jos letenų – šimtai mikrobų. Ypač jei atkeliavo iš šiukšlyno. Musė nuskrido, o mikrobai liko gulėti ant stalo, lėkštėje, ant šaukštų ir jie galvojo: „Gerai, kad pasaulyje yra nešvarių musių“. Ir ten buvo laisvė mikrobams. Galite gauti jį ant žmogaus rankų arba į burną. Ir tada liga yra tik akmens metimas!

- Kas padeda mums nugalėti mikrobus?

Teisingai, vanduo ir muilas. Ar manote, kad virėjas nusiplauna rankas prieš gamindamas maistą? O gydytojas prieš operaciją?

Ko reikia norint tinkamai nusiplauti rankas?

Muilas, vanduo, švarus rankšluostis.

Taip, vanduo ir muilas yra tikri draugai. Jie padeda sunaikinti mikrobus. Kada reikia plauti rankas?

Išvalius kambarį, tualetą, žaidžiant, pasivaikščiojus, pabendravus su gyvūnais, dirbant sode, keliaujant transportu, prieš valgant.

Kaip teisingai plauti rankas? (Vaikams pateikiamos instrukcijos, kaip teisingai plauti rankas. Žr. priedą)

O dabar aš siūlau jums įminti mįsles.

Lygus, kvepiantis, švariai išplaunamas.

Kiekvienas turi jį turėti.

Kas čia? (už teisingus atsakymus vaikai apdovanojami prizais: nosine, teptuku ir pan.)

Įsidėjau į kišenę ir buvau sargybinis, riaumojimas, verksmas ir purvinas.

Ryte jie turės ašarų potvynius, o aš nepamiršiu apie jų nosį.

Kas čia?

Kiekvienas turi turėti nosinę. Visada naudokite jį ir laikykite švarų. Turėtumėte kosėti ir čiaudėti į servetėlę, ypač sergant. Jis turi būti individualus.

Baltai balti milteliai tarp dantų šokinėja ir šokinėja.

Dantys blizga, skruostai paraudę?

Kas čia?

Dantų pasta pašalina maisto likučius nuo dantų ir gaivina burnos kvapą. Klausykimės toliau.

Kaulėta nugara, baltas dėklas

Įšoko į dantis -

Išmušė visus mikrobus.

Kas čia?

Kiekvienas taip pat turėtų turėti savo dantų šepetėlį. Jį reikia keisti kas 2-3 mėnesius.

Net 25 dantys garbanoms ir kuokštams.

Ir po kiekvienu dantimi iš eilės gulės plaukai.

Šukos taip pat turėtų būti individualios. Naudojant kažkieno kito šukas gali susirgti.

Takelis sako - du išsiuvinėti galai:
„Šiek tiek nusiprauskite, nuplaukite rašalą nuo veido.
Priešingu atveju tu mane visiškai suterš.

Puiku vaikinai!

O dabar atliksime testą. Pažiūrėkime, kaip viską prisimenate?

Testas. (žr. priedą)

- Pamoką užbaigsime spręsdami šį kryžiažodį.

    Ko negalima nusipirkti?(Sveikata)

    Nuo ko reikėtų pradėti kiekvieną rytą?(Įkroviklis)

    Veikla, padedanti tapti stipriam ir sveikam?(Sportas)

    Kas padeda greitai čiuožti ant ledo?(Pačiūžos)

    Ratiniai automobiliai vairavimui vasarą.(dviratis)

    Labai mažas ligų platintojas?(Mikrobas)

    Pagrindinis žmogaus padėjėjas yra regėjimo organas?(Akys)

Atspindys.

Ką naujo išmokote šiandien klasėje?

Kiekvieną rytą visi vaikai turi nusiprausti: nusiplauti veidą, ausis, rankas, kaklą. Taip pat turėtumėte nusiplauti veidą po vaikščiojimo. Prieš miegą būtinai nusiplaukite kojas, kad pašalintumėte susikaupusius nešvarumus ir prakaitą. Visą kūną reikia plauti bent kartą per savaitę vonioje, duše ar saunoje. O norint pašalinti riebalus ir nešvarumus nuo odos, būtina nusiplauti šiltu vandeniu ir muilu. Kiekvienas iš jūsų turėtų turėti savo rankšluostį, dantų šepetėlį, šukas.

Taikymas

1. Įsivaizduokite, kad atvykstate į vasaros stovyklą. Tavo geriausias draugas, atėjęs su tavimi, pamiršo namuose krepšį su daiktais ir prašo tavęs padėti. Ženklas. Su kuriais iš toliau nurodytų elementų net nereikėtų bendrinti geriausias draugas?

Muilas, dantų šepetėlis, rankšluostis, šluostė, dantų pasta, šampūnas, šlepetės, kūno rankšluostis, šukos.

2. Olya, Vera ir Tanya negali nuspręsti, kiek kartų per dieną turėtų valytis dantis. Kuri mergina tavo nuomone teisinga? Pažymėkite atsakymą, kuris, jūsų nuomone, yra teisingas.

a) dantis reikia valytis vakarais, kad kvėpavimas būtų gaivus.
b) dantis reikia valytis ryte, kad kvėpavimas būtų gaivus.
c) dantis reikia valyti ryte ir vakare.

3. Jūs buvote paskirtas eiti pareigas. Turite pasirūpinti, kad jūsų draugai laikytųsi higienos taisyklių. Pažymėkite, kokiais atvejais patartumėte plauti rankas?

a) prieš skaitant knygą;
b) prieš apsilankant tualete;
c) po apsilankymo tualete;
d) pažaidus su kate;
e) pažaidus krepšinį;
g) prieš valgį;
h) prieš eidami pasivaikščioti.

4. Kaip dažnai patartumėte draugams išsimaudyti? Ženklas.

a) kartą per savaitę;
b) kartą per dvi savaites;
c) 1 kartą per mėnesį.

5. Jūsų draugas susižeidė pirštą. Kokį patarimą turi jam? Ženklas.

a) įkišti pirštą į burną;
b) nuplauti odą aplink žaizdą šiltu vandeniu ir muilu;
c) patepkite žaizdą jodu ir uždenkite švaria servetėle;
d) odą aplink žaizdą paskleiskite jodu ir uždenkite švaria servetėle.

Kaip teisingai plauti rankas

Kruopščiai sudrėkinkite rankas.

Paimkite muilą.

Kaip teisingai plauti rankas

Kruopščiai sudrėkinkite rankas.

Paimkite muilą.

Ištepkite rankas putomis iš abiejų pusių.

Nuplaukite rankas švariu vandeniu.

Nusausinkite rankas rankšluosčiu.

Kaip teisingai plauti rankas

Kruopščiai sudrėkinkite rankas.

Paimkite muilą.

Ištepkite rankas putomis iš abiejų pusių.

Nuplaukite rankas švariu vandeniu.

Nusausinkite rankas rankšluosčiu.

Kaip teisingai plauti rankas

Kruopščiai sudrėkinkite rankas.

Paimkite muilą.

Ištepkite rankas putomis iš abiejų pusių.

Nuplaukite rankas švariu vandeniu.

Nusausinkite rankas rankšluosčiu.

Kaip teisingai plauti rankas

Kruopščiai sudrėkinkite rankas.

Paimkite muilą.

Ištepkite rankas putomis iš abiejų pusių.

Nuplaukite rankas švariu vandeniu.

Nusausinkite rankas rankšluosčiu.

Kaip teisingai plauti rankas

Kruopščiai sudrėkinkite rankas.

Paimkite muilą.

Ištepkite rankas putomis iš abiejų pusių.

Nuplaukite rankas švariu vandeniu.

Nusausinkite rankas rankšluosčiu.

Kaip teisingai plauti rankas

Kruopščiai sudrėkinkite rankas.

Paimkite muilą.

Ištepkite rankas putomis iš abiejų pusių.

Nuplaukite rankas švariu vandeniu.

Nusausinkite rankas rankšluosčiu.

Kaip teisingai plauti rankas

Kruopščiai sudrėkinkite rankas.

Paimkite muilą.

Ištepkite rankas putomis iš abiejų pusių.

Nuplaukite rankas švariu vandeniu.

Nusausinkite rankas rankšluosčiu.

Natalija Karyazova

"IN lankantis Moidodyr“

Tikslas: Apibendrinti vaikų žinias apie asmens higienos taisykles, apie jų išsaugojimą sveikata.

Užduotys:

1. Ugdykite meilę švarai ir tvarkingumui.

2. Skirkite dėmesio savo išvaizdai

3. Papasakokite vaikams apie dantų šepetėlio, muilo, šukų ir kitų asmeninės higienos reikmenų paskirtį ir naudojimą.

4. Sukurti vaikams norą rūpintis savo kūnu, sudaryti taisykles, kurių vaikai privalo laikytis.

Medžiaga: siuntinys, laiškas, dantų pasta, dantų šepetėlis, šukos, muilas, rankšluostis, nosinė, kortelės su „žmogaus priešų“ vaizdavimas, dienos režimas.

Vaikinai, šiandien mes aplankysime lankantis Moidodyr. Ar žinai, kas jis toks Moidodyr? (Tai K. Čukovskio kūrinio herojus)Šauniai padirbėta!

Vaikinai, žiūrėk, mes gavome laišką. Paskaitykime, tai paskambino: „Laiškas vaikams labai svarbiu klausimu“. Atidžiai klausytis jo:

„Mano brangūs vaikai!

Rašau tau laišką

Aš prašau jūsų plauti dažniau

Jūsų rankos ir veidas.

Nesvarbu, koks vanduo

Iš upės ar šulinio,

Virta, raktas

Arba tiesiog lietingas.

Būtinai reikia nuplauti

Ryte, vakare ir po pietų,

Prieš kiekvieną valgį

Po miego ir prieš miegą.

Patrinkite kempine ir skalbimo šluoste,

Būkite kantrūs, jokių problemų.

Ir rašalas ir uogienė

Nuplaukite muilu ir vandeniu.

Mano brangūs vaikai!

Tikrai labai klausiu tavęs

Skalbkite dažniau, skalbkite švariau,

Negaliu pakęsti nešvarių žmonių -

Neduosiu rankos nešvariems žmonėms,

Aš neisiu svečius pas juos.

Labai dažnai prausiuosi

Viso gero! Moidodyr!

Vaikinai, apie ką jis rašo? Moidodyr?

Kodėl reikia plauti veidą, valytis dantis, šukuotis? (vaikų atsakymai)

Vaikai, žiūrėk, atkeliavo dar viena siunta. Ji tikriausiai taip pat iš Moidodyra. Pažiūrėkime, kas ten yra. (atidaro pakuotę, išima didelį popieriaus lapą, skaito)

Mieli vaikinai! Kartu su laišku siunčiu jums įdomių mįslių. Šios mįslės padės sužinoti asmeninės higienos taisykles.

Lygus, kvapnus

Nusiplauna švariai

Kiekvienas turi turėti

Kas tie vaikinai? (muilas)

Pasakyk man, kodėl reikia plauti rankas su muilu? Koks ten muilas? Kas jums parodys, kaip plauti rankas?

Atsigulk į kišenę ir saugok

Riaumoja, verkia ir purvina,

Ryte jie turės ašarų upelius

Aš nepamiršiu nosies. (nosinė)

Vaikinai, ar turite su savimi nosinę? Pasakyk man, kodėl jie reikalingi?

Plaukuota galva

Ji pažiūrės į burną.

Ir skaičiuoja mūsų dantis

Rytais ir vakarais. (dantų šepetėlis)

Vaikinai, kiek kartų per dieną turėtumėte valytis dantis? Papasakokite, kaip valytis dantis.

Net 25 gvazdikėliai

Garbanoms ir kuokštams

Ir po kiekvienu dantimi

Plaukai gulės iš eilės. (šukos)

Kodėl mums reikia šukos? Kokias šukas geriausia naudoti?

Ji ne cukrus, ne miltai

Jis panašus, nes yra baltas.

Ryte ji visada

Išvalo dantis iki baltumo. (dantų pasta)

Išsprendė visas mįsles MoidodyraŠauniai padirbėta! Dabar patikrinsime, ar gerai išmanote asmens higienos taisykles ir ar mokate rūpintis savimi. Taigi, reikėtų įvardinti kuo daugiau asmeninės higienos taisyklių.

Vaikinai, jūs žinote, kad mūsų kūnas turi pagalbininkų, ką (ausys, akys, oda ir kt.)– Ką daryti, kad mūsų padėjėjai visada būtų pasiekiami? sveikas ir ar jie galėtų mums padėti?

– Tam yra taisyklės. Ar norite juos pažinti? Sukurkime juos kartu.

Akims – kasdien darykite gimnastiką, taisyklingai skaitykite, rašykite ir pieškite, žiūrėkite televizorių, valgykite vitaminus – daržoves ir vaisius.

Ausims - nespauskite aštrių daiktų į ausis, kiekvieną rytą plaukite ausis;

Odai - kasdien plaukite rankas ir veidą su muilu, eikite į pirtį, patepkite rankas ir veidą kremu.

Jei laikysitės šių taisyklių, jūsų padėjėjai visada bus sveikas ir nesirgs.

Tačiau kūnas turi ne tik pagalbininkų, bet ir priešų.

– Kokius priešus turi mūsų kūnas? (Vaikų atsakymai)

– Dabar burtų lazdelės pagalba paversiu jus kelio ieškotojais ir leisimės į kelionę atrasti paslaptį, kas gresia mūsų kūnui ir kokie jo priešai.

(Skamba muzika, mokytojas sako stebuklingus žodžius).

Di „Mano kūno priešai“.

Vaikai atlieka žaidimo užduotis, rinkdamiesi korteles iš objektų vaizdai, kurie yra žmonių priešai.

Vaikinai, jūs žinote, kad vis tiek turite laikytis kasdienės rutinos. Ar žinote, kas tai yra? (paaiškinkite ir papasakokite apie kasdienę rutiną)

Puiku vaikinai! Žinote asmeninės higienos taisykles ir laikotės kasdienės rutinos. Iš karto aišku, kad esate tikri draugai Moidodyra. Vaikai, ar žinote, kad ir gyvūnai prausiasi? Kas gali pateikti pavyzdį? Dabar klausykite eilėraščio apie tai, kaip gandras prausiasi.

Ant vandens, po gluosniu

Gandras vaikšto basas

Nes šis paukštis

Aš pripratau ryte skalbti.

Jis paliečia vynmedį snapu,

Krato ant savęs rasą.

Ir po sidabriniu dušu

Jis švariai nusiplauna kaklą.

Ir neverkšnoja:" O bėda,

O, šaltas vanduo!"

Pasakyk man, kuris gyvūnas laikomas nešvariausiu (kiaulė) O pats švariausias? (katė)

DI "Geras Blogas"

(jei reikia, pasakykite „tai labai gerai“ arba „tai labai blogai“.

Taigi, demesio:

Kartą gyveno berniukas Kolya

Jis mokėsi mūsų mokykloje

Niekada neploviau veido

Ir kartą jis pasižymėjo:

Jis paėmė užrašų knygelę iš Vanios,

Aš nebuvau tualete tris savaites

Bet mūsų Kolia pasitaisė

Ir visi jį giria mokykloje.

Mūsų Kolya tapo puikiu bičiuliu,

Štai pasakos pabaiga!

Tikslas: mokyti sekti veiksmų seką plaunant rankas ir plauti rankas savarankiškai, naudojant algoritmines diagramas; išmokti suprasti schematiško vaizdo reikšmę; išmokti įklijuoti apvalius vaizdus; skatinti produktyvios veiklos įgūdžių ugdymą (taikymą), ugdyti norą būti švariam ir tvarkingam, žadinti norą parodyti teigiamą pavyzdį.

Preliminarus darbas: K.I. Chukovskio kūrinio „Moidodyr“ skaitymas, paveikslėlių, prisidedančių prie vaikų kultūrinių ir higieninių įgūdžių formavimo, peržiūra, susipažinimas su algoritminėmis schemomis, aplikacijų vykdymas „Puoškime nosinę“, „Puoškime lėkštę“.

Įranga:„Moidodyr“ (lėlė pagaminta iš dviejų dėžučių: viena kvadratinė, kita plokščia, stačiakampė, jos ilgis turi būti 2 kartus didesnis už kvadratą, abiejų dėžių plotis vienodas. Dėžutės iš vienos pusės suklijuotos ir uždengtos savaime lipni plėvelė priekinėje dalyje, aplikacijomis padarytas veidas, prie galvos pritvirtintas nedidelis plastikinis praustuvas, vietoj rankų rankšluostis.), didaktinė lėlė, nuostabus maišelis, pripildytas asmeninės higienos reikmenų: muilo, skalbimo šluostės, rankšluostis, molbertas, algoritminės schemos, rankšluosčio formos aplikacijos ruošinys, įvairiaspalviai iškarpyti ruošiniai ir įvairių dydžių puodeliai, klijai, šepečiai, servetėlės ​​pagal vaikų skaičių, šluostė stalas.

Grupėje yra suaugęs žmogus, jo rankose Purvinas (lėlė nešvariomis rankomis ir veidu).

Suaugęs. Žiūrėkite, vaikinai, prie mūsų grupės prisijungė naujas berniukas. Bet jis toks nešvarus! (maždaug iki Gryaznula):

O, tu bjaurioji, oi, tu nešvari,

Neprausta kiaulė!

Tu juodesnis už kaminkrėtį

Mylėk save

Ant tavo kaklo yra lako,

Yra dėmė po tavo nosimi,

Tu turi tokias rankas

Kad net kelnės nusimovė.

Auklėtojas. Vaikinai, ar galime priimti jį į grupę? Ir kodėl? (vaikų atsakymai: nes labai nešvaru). Visiškai teisus. Jis toks nešvarus, kad negalime jo priimti. Aplankykite mus adresu darželis Eina tik švarūs ir tvarkingi vaikai. Tikrai, vaikinai?

Auklėtoja (Gryaznulei) Atsakykite, kodėl atėjote į darželį nešvariomis rankomis? (apsimeta, kad Purvinas kažką šnabžda jam į ausį).Ką? Nežinai kaip nusiplauti rankas?

Vaikinai, man gaila šio berniuko, niekas jo nemokė, kaip nusiprausti. Kaip galime padėti Gryaznulai (vaikų atsakymai)

Apibendrina vaikų atsakymus: Išmokykime nusiplauti rankas, tada nešvari taps švari. Ar sutinki?

Vaikų atsakymai. Mes padėsime. Taip.

Auklėtojas. Anksti ryte auštant

Kačiukai ir pelės prausiasi,

Ir blakės bei vorai

Vaikinai, ar prisimenate, kurios pasakos herojus pasakė šiuos žodžius?

Vaikai: Moidodyr.

...Staiga iš mamos miegamojo,

Sulenktas kojas ir luošas

Praustuvas baigiasi

Ir papurto galvą.

Mokytojas išneša Moidodyrą iš žaidimų centro „Šeima“. Vaikai žiūri į jį, o mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į nuostabų krepšį, kuriame yra keletas daiktų.

Žaidimas „Nuostabus krepšys“

(Vaikai paeiliui išsineša asmens higienos reikmenis: muilą, skalbimo šluostę, rankšluostį, apžiūri juos liečiant, užuodžia ir įvardija).

Žaidimo metu mokytojas užduoda klausimus, kam tie objektai yra skirti, ieškodamas išsamių vaikų atsakymų:

Kodėl mums reikia muilo?

Kodėl jums reikia skalbimo šluostės?

Kam skirtas rankšluostis?

(Vaikų atsakymai: muilas reikalingas putoms susidaryti, rankoms nusiplauti, švarioms rankoms išlaikyti, skalbimo šluostės reikia nešvarumams nuvalyti;

Rankšluostis reikalingas, kad rankos būtų sausos).

Auklėtojas. Supratau, Purvini, kiek daug daiktų padeda žmonėms būti švariems. Tačiau šių daiktų nedaug. Norėdami būti švarūs, turite išmokti juos naudoti. Vaikai, išmokime Purviną taisyklingai plauti rankas. Mokytojas su vaikais prieina prie molberto ir žiūri į rankų plovimo algoritmus, išdėstytus teisinga tvarka.

Auklėtojas. Vaikinai, pažiūrėkite į nuotraukas, ką pirmiausia turėtumėte padaryti? Kas tada? (vaikų atsakymai):

1. Pasiraitokite rankoves

2.Atsukite vandens čiaupą

3.Pasirinkite muilą

4. Plakite rankas iki storų putų

5. Nuplaukite muilą švariu vandeniu

6.Uždarykite čiaupą

7. Rankšluosčiu nusausinkite vandenį nuo rankų.

8.Susagstykite rankoves).

Vaikai paeiliui atlieka reikiamas manipuliacijas su Dirty, šukuoja.

Auklėtojas. Palauk Palauk. Atrodo, kad kūdikis man kažką sako. Pasirodo, jo vardas yra Vitya (berniuko vardas, kurio šioje grupėje nėra)

O dabar, vaikinai, kartu su Vitya nusiplaukime rankas.

Fizinė minutė „Dušas“

Skylėtas debesis yra karštesnis (suspauskite ir sugniaužkite kumščius)

Laistykite rankas vandeniu (trinkite rankas)

Pečiai ir alkūnės, (trinkite pečius ir alkūnes)

Pirštai ir nagai (trinkite pirštus ir nagus)

Mano pakaušis, smilkiniai, (trinkite pakaušį, smilkinius)

Smakras ir skruostai. (trinkite smakrą ir skruostus)

Trys šluostės ant kelių (trinkite kelius)

Duokite tris gerus šepečius (trinkite kelius)

Kulnai, pėdos ir pirštai (trinkite kulnus ir pirštus)

Trys geri berniukai. (trinkite visą kūną)

(Per fizinę minutę Dirty virsta tvarkingu vaikinu)

Moidodyr. Dabar aš tave myliu

Dabar aš tave giriu!

Pagaliau tu, Purvini,

Moidodyr patenkintas!

Tegyvuoja kvapnus muilas,

Ir pūkuotas rankšluostis,

Ir dantų milteliai

Ir storos šukos!

Visada būk švarus ir tvarkingas, o man laikas grįžti prie savo pasakos. Viso gero!

Auklėtojas. Ačiū, Moidodyr, už pagalbą. Viso gero!

Meninė ir produktyvi veikla

Mokytojas prineša lėlę prie ausies, o lėlė verkdama praneša apie tai lėlių namelis jokių rankšluosčių.

Auklėtojas. Nereikia verkti, padovanosime gražius rankšluosčius. Tikrai, vaikinai?

Vaikai atlieka kolektyvinę aplikaciją „Papuošime rankšluostį“.

(pirmiausia užklijuokite mažą apskritimą ant didelio, o tada didelį apskritimą ant vieno iš dviejų rankšluosčių, suderindami spalvas)

Mokytojas (lėlei). Tai yra gražūs rankšluosčiai, kuriuos jums dovanoja mūsų vaikai. Dabar pasakykite man, prašau, ar prisiminėte, kaip teisingai plauti rankas?

Nešvarus. Taip.

Auklėtojas. Ar jūs, vaikinai, prisimenate? Dabar tai patikrinsime.

Žaidimas „Kas pasikeitė“.

Mokytojas kviečia vaikus nusisukti, šiuo metu pakeičia algoritmo seką (vienas paveikslėlis), tada kviečia vaikus apsisukti ir surasti bei ištaisyti klaidą. (žaidimas žaidžiamas 2-3 kartus)

Auklėtojas. Džiaugiuosi, kad viską tinkamai prisiminei. Dabar Vitya liks su mumis.

(Žaislas – berniukas lieka grupėje ir naudojamas didaktiniais tikslais).

Laikas: 20 minučių

Užduotys:

1. „Kognityvinis vystymasis“

2. „Kalbos raida“

5. „Fizinis tobulėjimas“

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Tema: Moidodyr pamokos.

Amžiaus tikslas: 4-5 metai

Laikas: 20 minučių

Užduotys:

1. „Kognityvinis vystymasis“

Skatinti pažinimo susidomėjimą K. I. Chukovskio darbais

Ugdykite atmintį, dėmesį, loginį mąstymą

2. „Kalbos raida“

Skatinkite sodrinimą ir aktyvavimą žodynas vaikai, plėtoti nuoseklią įrodymais pagrįstą kalbą

3. „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“

Ugdykite teigiamą vaikų emocinį požiūrį į pasakų personažus ir vienas kitą.

2. Ugdykite pažintinį susidomėjimą ir protinę veiklą.

4. „Meninis ir estetinis tobulėjimas“

Skatinti vaikų kūrybinių gebėjimų, fantazijos, vaizduotės vystymąsi.

5. „Fizinis tobulėjimas“

Ugdykite kalbos koordinaciją su judesiais, artikuliaciją, smulkiąją ir stambiąją motoriką.

Ugdykite norą būti švariems, tvarkingiems, sveikiems, būti dėmesingiems sau ir savo sveikatai.

Medžiagos:

Krepšys su daiktais: muilas, skalbimo servetėlė, dantų pasta ir šepetėlis, šampūnas, karoliukai, žymekliai, rašomoji mašinėlė, šaukštas.

Akvareliniai dažai, teptukai, indeliai vandens, A5 lapai, servetėlės.

Kamuolys žaidimui.

Nešvari lėlė, rankšluostis, vandens dubuo.

Moidodyr modelis, pagamintas iš skirtingų medžiagų.

Moidodyr laiškas, eilėraščiai žaidimui, pasakos „Moidodyr“ garso įrašo fragmentas.

Preliminarus darbas:

Skaitydamas K. I. Chukovskio pasaką „Moidodyr“.

Žiūrint į iliustracijas

Garso įrašų klausymas

Probleminių situacijų sprendimas

Fizinių minučių mokymasis šia tema

Moidodyr statyba iš įvairių medžiagų.

Metodai: Pažintinė ir produktyvi veikla, vizualinė ir praktinė, žaidimas, žodinis, diskusija.

Pamokos eiga: Klausimas: Vaikinai, šiandien susirinkome pasikalbėti apie sveikatą. Į kokį žodį panašus žodis?"sveikata" ? (Sveiki). Pasisveikindami linkime vieni kitiems sveikatos. Pasisveikinkime su svečiais ir vieni kitais ( bendravimo žaidimas su kamuoliu „Labas“: perduokite kamuolį vienas kitam žodžiaisSveiki, Nastya, labas Sasha, labas...!Kamuolys grąžinamas mokytojui, jis sako:Sveiki bičiuliai!)

Šiandien kalbėsime apie tai, ką reikia žinoti, kad būtum sveikas. Ir dabar galite atspėti, kas mums tai padės (skamba K. I. Chukovskio pasakos „Moidodyr“ pradžia). Sakykite, iš kurio kūrinio ištrauką girdėjote? Kas parašė šią pasaką? Apie ką tai?

Taigi šiandien į mūsų pamoką atėjo Moidodyr (mokytojas parodo vaikų ir mokytojos sukurtą maketą per parengiamąjį darbą ir palieka iki pamokos pabaigos), jis žiūrės į mus ir klausys ką mes žinome ir mokame. būti sveikam. Taigi, ką reikia padaryti, kad užaugtumėte sveiki (vaikų atsakymai).

Gerai padaryta, žinai. Dabar pažaiskime įdomus žaidimas, kuris vadinasi „Top – ploji“.

1. Norint augti ir grūdintis, reikia sportuoti.

2. Nepatingėkite valytis dantų kasdien.

3. Kad neskaudėtų dantis, valgykite karamelinius saldainius.

4. Jei žiemą išeinate pasivaikščioti, nedelsdami nusiimkite kepurę ir šaliką.

5. Prieš valgydami vaisius ir daržoves kruopščiai, labai stropiai nuplaukite.

6. Laiku eiti miegoti, laiku keltis, laikytis dienos režimo.

7. Štai dar vienas mano paprastos rankos patarimas prieš valgį.

8. Greitai bėkite nuo mamos ir neleiskite jai kirpti nagų.

9.Nosinė ir šukos turi būti jūsų. Atsiminkite tai, nenaudokite kažkieno kito.

10. Jei gatvėje yra balų ir purvo, būtinai turėtumėte į juos įkristi.

Kaip vienu žodžiu apibūdintumėte visus tuos veiksmus, kuriuos būtinai turite atlikti (valytis dantis, nusiplauti veidą, šukuotis, kirpti nagus) Higiena!!!

Kad pasirūpintume savo higiena, mums reikia higienos priemonių. O kokios yra higienos prekės, Moidodyr padės išsiaiškinti (mokytoja iš Moidodyr paima maišelį su higienos reikmenimis, vaikai liesdami atspėja prekę, išima, nustato, ar tai higienos reikmenys, ir paaiškina tikslas.

O, vaikinai, kas atėjo pas mus? Tai lėlė Zina. Ar jums patinka mūsų lėlės išvaizda (ne) Purvina, netvarkinga? Nori su mumis draugauti. Ar draugausime su tokia purvina mergina? Padėkime jai susitvarkyti (Vaikai nuplauna, išdžiovina, šukuoja lėlę, o kad Zina visada būtų švari ir graži, padovanokime jai: nupieškime rankšluosčius).

Produktyvi veikla, individuali pagalba.Vaikai piešia rankšluosčius.

Gerai padaryti vaikai. Moidodyr sušnibždėjo man į ausį, kad jam viskas patiko, ir paliko tau nedidelę žinutę:

Mano brangūs vaikai!

Rašau tau laišką:

Aš prašau jūsų plauti dažniau

Jūsų rankos ir veidas.

Nesvarbu, koks vanduo:

Virtas, raktas,

Iš upės ar iš šulinio,

Arba tiesiog lietingas!

Būtinai reikia nuplauti

Ryte, vakare ir po pietų -

Prieš kiekvieną valgį,

Prieš miegą ir po miego!

Patrinkite kempine ir skalbimo šluoste,

Būkite kantrūs – jokių problemų!

Ir rašalas ir uogienė

Nuplaukite muilu ir vandeniu.

Mano brangūs vaikai!

Tikrai labai klausiu jūsų:

Skalbti dažniau, dažniau plauti -

Negaliu pakęsti nešvarių žmonių.

Neduosiu rankos nešvariems žmonėms.

Aš neisiu jų aplankyti!

Labai dažnai prausiuosi

Viso gero! Moidodyr.

Rezultatas: Pakartokime, ką reikia daryti, kad būtum sveikas ir atrodytum gerai? O Moidodyr lieka mūsų grupėje ir prižiūrės švarą.




Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!